Karnawał w wenecji

Zapraszamy Was na wyjątkowy weekend w trakcie jednego z najbardziej sugestywnych karnawałów na świecie! Karnawał wenecki sięgający tradycją XI wieku co roku staje się dla mieszkańców miasta okazją do celebracji radości i beztroski życia. W tych dniach Wenecja zamienia się w magiczną opowieść o czasach Republiki Weneckiej, kurtyzanach, Casanovie, intrygach towarzyskich oraz teatrze komediowym. Blichtr, farsa i bogactwo kolorów zacierają granicę między rzeczywistością, a przedstawieniem, w którym każdy ma do odegrania swoją rolę. Bogata symbolika masek daje poczucie anonimowości oraz przyzwolenia na nieco więcej, niż zwykle. Wspólnie poddamy się atmosferze weneckiego karnawału i przekonamy, dlaczego na karnawał do Wenecji przyciąga turystów z całego świata.

CENA:
Cena pakietu za osobę w pokoju dwuosobowym – 950 euro.
(rezerwacje dokonane po 1 grudnia 2023 r. – 980 euro).
Cena pakietu za osobę w pokoju jednoosobowym – 1060 euro.
(rezerwacje dokonane po 1 grudnia 2023 r. – 1100 euro).

TERMIN:
2-4.02.2024.

Cena nie zawiera: Bilet lotniczy Warszawa-Wenecja-Warszawa (cena ok. 1200 pln), obiadów (sobota, niedziela), kosztów transportu publicznego w Wenecji, City Tax (4,50 euro os/dziennie).

plan wyjazdu

Dzień 1.
WARSZAWA - Wenecja /2 lutego 2024/

W godzinach popołudniowych spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Po przylocie na lotnisko
Marco Polo popłyniemy tramwajem wodnym do Wenecji.
Zakwaterowanie w centrum miasta w Hotelu ****.
Wieczorny spacer po Wenecji.

Dzień 2.
WENECJA /3 LUTEGO 2024/

Po śniadaniu zaczniemy poznawać bliżej karnawał, jego historię i bogatą symbolikę. Zwiedzimy Pałac Dożów, Bazylikę Św. Marka, Most Westchnień, dzielnicę żydowską. Po mieście oprowadzi nas polskojęzyczny przewodnik. Lunch we własnym zakresie.

Po południu zaczniemy przygotowywać się do balu karnawałowego!
Bal o tematyce Don Giovanni zacznie się o godz. 18.30.
Czeka nas niezapomniana noc, pełna wrażeń!
W programie: aperitif, uroczysta kolacja, lekcja walca i pokaz klasycznych tańców karnawałowych, pokazy artystyczne, muzyka na żywo. Wszystko to w pięknych wnętrzach oraz strojach karnawałowych z maskami.

Dress code: obowiązkowa elegancka suknia dla kobiet, obowiązkowy ciemny elegancki garnitur dla mężczyzn oraz maski. Na życzenie wynajem tradycyjnego stroju karnawałowego wraz z maską w cenie 350 Euro od osoby.

Dzień 3.
WENECJA - WARSZAWA /4 LUTEGO 2024/

Po śniadaniu nie zabraknie atrakcji. Udamy się na wycieczkę na wyspę Murano, znaną i cenioną na całym świecie z produkcji szkła artystycznego i weźmiemy udział w pokazie jego wypalania.
Lunch we własnym zakresie

Po południu tramwajem wodnym dopłyniemy do lotniska Marco Polo, skąd odlecimy do Polski.

Facebook
Facebook
Instagram