Gruzja Off-Road & Trekking

Zapraszamy na podróż po malowniczych zakątkach tajemniczej i niezwykle gościnnej Gruzji. Ten kraj to niezwykłe połączenie zapierających dech w piersi krajobrazów, otwartych ludzi i wspaniałej historii. Malownicze położenie Gruzji, znajdująca się na styku dwóch kultur, gdzie przeplata się usilne dążenie do zachodnich standardów z typowo wschodnim podejściem do życia daje efekt niezwykłej, barwnej mozaiki doznań. Jak zawsze zadbamy o połączenie świetnej zabawy z odkrywaniem magicznych miejsc, sensorycznych doznań smakowych z aromatem przypraw i znakomitego wina. A wszystko to z perspektywy off-road u stóp majestatycznych gór Kaukazu Wielkiego. To będzie prawdziwa, gruzińska przygoda!

Gruzja wycieczka off-road trekking wakacje TripYou experience travel

CENA:
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym: 1560 USD.
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 200 USD.
Cena pakietu za osobę w grupie min. 12 osobowej.

Termin:
29 września - 6 października 2024 r.

Pakiet zawiera:

*Supra – tradycyjna gruzińska uczta. Supra jest symbolem gościnności społeczeństwa gruzińskiego i stanowi tło dla wszystkich ważnych wydarzeń w życiu Gruzinów.

Cena nie zawiera:
Bilety lotnicze Warszawa-Kutaisi-Warszawa, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (5,25% kosztów pakietu), zwyczajowe napiwki dla kierowców, wydatki własne. Udział w bilecie pilota grupy dzielony na uczestników wyjazdu.

Uwaga! Program będzie realizowany przy grupie 12-osobowej!

plan wyjazdu

Dzień 1.
Wylot: WARSZAWA – KUTAISI

Przylot na lotnisko w Kutaisi o 1:20, transfer do hotelu (ok. 25 km), zameldowanie, szybki prysznic i idziemy na wypoczynek aby jutro być w pełni sił na naszą przygodę.

 
Dzień 2.
KUTAISI – JASKINIA PROMETEUSZA - ZUGDIDI - ENGURI - MESTIA 1500 m ↗ (240 km)

Po śniadaniu, opuszczamy hotel i wsiadamy w samochody terenowe aby zacząć  naszą off-road'ową przygodę! Po drodze zatrzymamy się w Zugdidi przy rezydencji Dadiani - jednego z najbardziej znanych gruzińskich rodów książęcych z XIX w., uznanej za jeden z najwybitniejszych zespołów pałacowych na Kaukazie. Kolejnym przystankiem będzie postój przy niezwykle imponującej tamie na rzece Enguri. Dalej przejazd widowiskową drogą  wprost w ramiona fascynującego wysokogórskiego regionu Swanetii, z wpisanymi na listę UNESCO średniowiecznymi kamiennymi wieżami oraz zabudowaniami. Ruszamy do uroczego serca tego regionu, Mestii – przepięknej daba,czyli charakterystycznej dla Gruzji osady, ulubionego miejsce Reinholda Messnera, światowej sławy włoskiego himalaisty, alpinisty i podróżnika wraz z mekką wspinaczy i unikatową dwuwierzchołkową górą Uszba.  Tu zjemy kolacje wśród szczytów Wielkiego Kaukazu i tu spędzimy noc, zakwaterowanie w pensjonacie w Mestia.

Dzień 3.
MESTIA – KORULDI – CHALAADI – MESTIA (60 km)

Po śniadaniu wyruszamy  nad Jeziora Koruldi położone na wysokości 2750 m n.p.m., spektakularnie otoczone szczytami Wielkiego Kaukazu (Szkhara, Tetnuldi, Uszba, Laila). Przejdziemy krótką trasę i przeżyjemy jedną z najwspanialszych przygód trekkingowych czyli przejście do lodowca Chalaadi. Widoki, zapach powietrza, cisza z odgłosami natury będą zachwycać i zalewać wdzięcznością na każdym kroku. W otoczeniu tych cudów natury zatrzymamy się na piknik nad rzeką. Powrót do Mestii, czas wolny, kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w pensjonacie.

Dzień 4.
MESTIA - HESHKILI - USZGULI – HIKING DO LODOWCA - USZGULI (60 km)

Po śniadaniu wyjazd na jeden z najpiękniejszych off-road'owych szlaków w Gruzji. Wąską i krętą trasą dojedziemy do jednej z najwyżej położonych w Europie wiosek Ushguli, w której czas stanął w miejscu, znanej z 37 zachowanych kamiennych wież pochodzących z IX-XII w. Miejsce ze wszystkich stron otoczone szczytami Wielkiego Kaukazu, daje poczucie odosobnienia i zapewnia niemalże mistyczne doznania. Stąd czeka nas krótki trekking do lodowca. Pod wieczór udamy się na kolację i nocleg w agroturystyce w Ushguli.

Dzień 5.
USZGULI – RACZA ONI/AMBROLAURI (200 km)

Żegnamy się z naszymi gospodarzami i po śniadaniu wsiadamy w samochody i ruszamy dalej do Raczy! Przejedziemy przez najwyższy punkt na trasie czyli przełęcz Zegaro, (2623 m), będącej granicą między Górną i Dolną Swanetią. Będziemy robić przystanki w pięknych punktach widokowych na trasie pętli swaneckiej, czyli fenomenu Wielkiego Kaukazu, kąpiąc się w cudach natury tego unikalnego terenu. Nocleg spędzimy w Raszy gdzie zasiądziemy do kolacji ze specjałami lokalnej kuchni na prywatnej winnicy. 

Dzień 6.
ONI/AMBROLAURI

Po śniadaniu w winnicy przejedziemy autami na rafting. Mokrzy, ale pełni wrażeń, zregenerujemy siły podczas pikniku. Udamy się także na spacer aby odwiedzić jeden z najbardziej znanych pomników przyrody czyli formacje skalne Sairme Pillars - to krótki pieszy szlak, któremu towarzyszą przepiękne widoki dziewiczej natury. Tego dnia kolacja odbędzie się w kolejnej uroczej lokalnej winnicy, tu też spędzimy noc. 

Dzień 7.
ONI /AMBROLAURI - TSCHRAJVARI - SUPRA - GELATI – MOTSAMET – AOTSAMETA - KUTAISI (110 km)

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Kutaisi. Po drodze zwiedzimy  górę Tschrajvari,  która położona jest w malowniczym miasteczku Tkibuli. . Ten ukryty klejnot oferuje odwiedzającym zapierający dech w piersiach widok na okoliczne miasta i zbiornik Tkibuli a ze względu na swoje historyczne znaczenie i unikalne naturalne piękno , koniecznie trzeba go zobaczyć. Następnie przejedziemy do Motsameta i Gelati, wpisanego na listę UNESCO średniowiecznego zespołu klasztornego. To jedne z najstarszych zabytków Gruzji. Monastyr Motsameta położony jest kilka kilometrów od Kutaisi tj. w niewielkiej odległości od klasztoru Gelati położonego w wąwozie rzeki o charakterystycznej nazwie ” Czerwona woda” na skalistej górskiej drodze. Gelati jest jednym z najpopularniejszych miejsc kulturalnych oraz intelektualnych Gruzji.  Mieści się tam również budynek Akademii Nauk, gdzie przed wiekami szkolili się myśliciele pochodzenia zarówno gruzińskiego jak i greckiego. Znajdują sie tu również najbardziej spektakularne gruzińskie freski. a także jest galerią najpiękniejsze gruzińskie fresków. Na koniec tego ekscytującego dnia zasiądziemy do pożegnalnej supry i zostajemy na nocleg w jednej z lokalnych winnic.

Dzień 8.
TRANSFER NA LOTNISKO KUTAISI (25 km)

Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka na ostatni spacer i  zakupy lokalnych pamiątek. Następnie wyruszymy na zwiedzanie Kanionu Okace, Aby ułatwić zwiedzanie kanionu zbudowano przytwierdzoną do skał, stalową ścieżkę, która pozwala spojrzeć na kanion Okatse z góry z kilkudziesięciu metrów. Okolica jest wybitnie malownicza i kompletnie nie doceniona co daje praktycznie gwarancję braku turystów na szlaku i zwyczajnie nie można wyjechać z Kutaisi bez tego doświadczenia. Następnie udamy się na ostatni przed wylotem gruziński posiłek a po nim prosto na lotnisko i lot powrotny.

ZAREZERWUJ LUB ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY OFERTY:

Facebook
Facebook
Instagram