Gruzja Off-Road & Trekking

Zapraszamy na podróż po malowniczych zakątkach tajemnicznej, ale i niezwykle gościnnej Gruzji. Jak zawsze z TripYou - zadbamy o połączenie świetnej zabawy z odkrywaniem magicznych miejsc, sensorycznych doznań smakowych z aromatem przypraw i znakomitego wina. A wszystko to z perspektywy off-road u stóp - i nie tylko - majestatycznych gór Kaukazu Wielkiego. To będzie prawdziwa, gruzińska przygoda!

CENA:
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym 1200 Euro.
Cena za osobę w pokoju jednoosobowym 1400 Euro.
Dostępne terminy: 1-6 maja 2024 r.
Pakiet zawiera:

*Supra – tradycyjna gruzińska uczta. Supra jest symbolem gościnności społeczeństwa gruzińskiego i stanowi tło dla wszystkich ważnych wydarzeń w życiu Gruzinów.

Cena nie zawiera:
Bilety lotnicze Warszawa-Kutaisi-Warszawa, Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (5,25% kosztów pakietu), Zwyczajowe napiwki dla kierowców, Wydatki własne.

Uwaga! Program będzie realizowany przy grupie 12-osobowej!

plan wyjazdu

Dzień 1.
Wylot: WARSZAWA – KUTAISI

Przylot na lotnisko w Kutaisi. Zakup kart SIM, odbiór bagażu, wymiana pierwszej gotówki. Transfer do Hotelu, zameldowanie, czas na szybki prysznic i ruszamy w miasto! Tego dnia postawimy na bliskie spotkanie z lokalną kulturą. Weźmiemy udział w prawdziwej gruzińskiej suprze, z warsztatami kulinarno-winnymi. W otoczeniu gruzińskich winorośli poczujemy się częścią gruzińskiej rodziny – mężczyźni zajmą się rozpalaniem w piecu i pieczeniem gruzińskich szaszłyków, kobiety delikatnymi dłońmi ulepią chinkali z gospodynią.

Wszyscy wspólnie zasiądziemy do stołu na inauguracyjną kolację. Tamada (gruziński mistrz ceremonii ucztowania) nauczy uczestników sztuki biesiadowania i wznoszenia toastów. Stół uginać się będzie od potraw i dobrego gruzińskiego wina.

Nocleg w Hotelu w Kutaisi.

 
Dzień 2.
TBILISI - Kanion okatse - kanion martvili - mestia

Po śniadaniu, opuszczamy hotel i odbieramy samochody terenowe. Zaczynamy naszą off-road'ową przygodę! Tego dnia zobaczymy perły okolicznych regionów: Kanion Okatse, który będziemy zwiedzać z poziomu kładki zawieszonej nad przepaścią oraz Kanion Martvili, który poznamy sunąc łodzią po gładkiej, błękitnej tafli. Po krótkiej przerwie na lunch w pobliskiej winnicy, udamy się wprost w ramiona fascynującego wysokogórskiego regionu Swanetii, do jego serca - Mestii. Kolację zjemy wśród szczytów Wielkiego Kaukazu.

Nocleg w Hotelu w Mestii.

Dzień 3.
MESTIA - LODOWIEC CHALAADI - MESTIA

Po śniadaniu zwiedzimy jedną z oryginalnych Wież Swaneckich, która przez wieki była świadkiem krwawych waśni rodowych (występującym z resztą po dziś dzień). Następnie udamy na  trekking w kierunku Lodowca Chalaadi. Do przejścia mamy około 6 km przyjemnym szlakiem, na końcu którego zetkniemy się masą topniejącego pod lipcowymi promieniami słońca lodowca. Przepiękne widoki i bezkres natury to jeden z głównych powodów naszej gruzińskiej wyprawy! 

Kolacja i nocleg w Mestii. Dla chętnych dodatkowych wrażeń, wieczór jeszcze się nie kończy - w programie wizyta w lokalnej łaźni!

Nocleg w Hotelu w Mestii.

Dzień 4.
mestia – ushguli – przełęcz zegaro - ambrolauri

Po śniadaniu wyjazd na jeden z najpiękniejszych off-road'owych szlaków w Gruzji. Pierwszym przystankiem będzie najwyżej położona wioska w regionie Ushguli. Miejsce ze wszystkich stron otoczone szczytami Wielkiego Kaukazu, daje poczucie odosobnienia i zapewnia niemalże mistyczne doznania. Po krótkiej przerwie i zwiedzaniu fascynującego miasteczka, ruszymy w najbardziej emocjonującą część przejazdu. Samochodami terenowymi pokonamy Przełęcz Zagaro na wysokości prawie 3000 m n.p.m.!

Po tym niezwykle ekscytującym dniu, czeka nas zasłużona kolacja i nocleg w Ambrolauri, stolicy pasjonującego regionu Racza. 

Nocleg w Domu Gościnnym.

Dzień 5.
ambrolauri – shaori - cxra jvari - okolice akademii gelati

Żegnamy się z naszymi gospodarzami, wsiadamy w samochody i ruszamy dalej!

Pierwszym przystankiem będzie lokalna winnica produkująca wino tradycyjną, gruzińską metodą. Wino robi się tu od ośmiu tysięcy lat! Degustować będziemy trzy rodzaje win z lokalnych szczepów. Kolejnym przystankiem będzie jezioro Shaori, gdzie zrobimy sobie przerwę lunchową w formie pikniku.

Wczesnym popołudniem udamy się na trekking do szczytu Cxra Jvari (dziewięciu krzyży), z którego rozpościera się majestatyczny widok na cały region oraz odległe szczyty Małego Kaukazu.

O zachodzie słońca usiądziemy do supry pożegnalnej u lokalnej gospodyni pod Kutaisi u stóp słynnej Akademii Gelati.

Nocleg w Domu Gościnnym. 

Dzień 6.
KUTAISI, wylot do warszawy

Po śniadaniu wsiadamy w prywatnego busa, który zawiezie nas na lotnisko w Kutaisi. 

ZAREZERWUJ LUB ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY OFERTY:

Facebook
Facebook
Instagram